V okviru obiska Vlade RS nas je v torek, 19. 10. 2021, obiskala ministrica za Slovence v zamejstvu in po svetu dr. Helena Jaklitsch z delegacijo. Ravnateljica Barbara Sotošek Mrovlje in koordinatorica jezikovne šole Lorena Lovrečič sta predstavili program jezikovne šole, ki na naši šoli poteka že dobro desetletje. Vsako leto gostimo prek dvesto učencev in njihovih učiteljev iz zamejstva. Na šoli jim je omogočena nastanitev in prehrana. Učenci se dopoldne vključujejo v redni pouk, v popoldanskem času pa z različnimi dejavnostmi poskrbimo, da gosti spoznajo naše mesto Piran v vsej svoji lepoti. Med učenci z obeh strani državne meje se stkejo prijateljske vezi. Otroci in učitelji iz zamejstva spoznavajo in utrjujejo znanje slovenskega jezika, spoznavajo kulturno in naravno dediščino našega kraja ter krepijo slovensko narodno zavest.

V prihodnje si želimo izpeljati strokovno srečanje učiteljev slovenskih šol v zamejstvu, ki bo omogočilo izmenjavo izkušenj in dobre prakse, načrtovanje novih dejavnosti in druženje. Na pobudo ministrice bomo k sodelovanju povabili tudi učence in učitelje dveh dvojezičnih šol iz Porabja.